Jezusova daritev in evharistična daritev sta ena sama daritev. Maša je uresničitev Jezusove daritve na križu, ki se vsak dan obnovi v sveti evharistiji. Zelo pomembno je, da spoštujemo zapoved udeležbe nedeljske svete maše, saj je to edinstvena priložnost, da zgradimo odnos z Bogom. Zakaj ne bi torej izkoristili priložnosti tudi med tednom? Predstavljamo vam pet dobrih razlogov za to.
1Prejmemo blagoslov od Boga
Na boljši način že ne bi mogli začeti dneva! Z udeležbo jutranje svete maše postavimo Boga na prvo mesto v celotnem dnevu. Vse nadaljnje dejavnosti in delo bo Bog blagoslavljal.
2Prisluhnemo Božji besedi
Najboljši začetek dneva je z Božjo besedo! Pri maši se poleg evangelija prebere različne odlomke iz Svetega pisma, iz Nove in Stare zaveze. Odlomki se spreminjajo glede na liturgični čas. V treh liturgičnih letih se prebere dobršen del Svetega pisma.
3Stkemo trdno vez z Jezusom
Med spremenjenjem kruh in vino postaneta resnično Jezusovo telo in kri. Jezus je torej resnično navzoč v evharistiji: s svojim telesom, krvjo, dušo in božanstvom. Prejem svetega obhajila poglobi združitev z Jezusom. Jezus pravi: "Kdor jé moje meso in pije mojo kri, ostaja v meni in jaz v njem." (Jn 6,56)
4Oddaljimo se od greha
Prejemanje evharistije nas združuje z Jezusom, očiščuje storjenih grehov in varuje pred prihodnjimi grehi. Pogosteje ko človek prejema Kristusa, bolj napreduje v prijateljskem odnosu z Jezusom. In posledično težje pretrga vez z Njim s smrtnim grehom. Enako kot telesna hrana povrne telesne moči, tako evharistija povrne duhovne moči in nas obvaruje pred prihodnjimi grehi.
5Rastemo v svetosti
Sveta maša povečuje posvečujočo milost in pospešuje rast v svetosti. To je razvidno iz življenj svetnikov. Pogosto so se udeleževali svete maše in tako dovolili Kristusu, da jih preobraža, da postajajo vedno bolj podobni Njemu.
Vsaka maša niza številne milosti, ki samo čakajo, da jih prejmemo. Torej če le morete, začnite dan na najboljši možen način in pridite k sveti maši med tednom. Vsaj občasno.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila francoska izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Lucija Rifel.