separateurCreated with Sketch.

Edinstveno. Duhovnik Martin in zdravnik David napolnila dvorano s plemenitim namenom

whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Lojze Grčman - published on 14/05/24
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Dogodek, ki še dolgo ne bo utonil v pozabo

Martin Golob in David Zupančič sta še pozno v torkov večer podeljevala podpise in posvetila. Duhovnik in naš vloger ter zdravnik, ki sta poskrbela za štiri knjižne uspešnice. Vrste pred njuno mizo kar ni hotelo zmanjkati. Ljudje so bili nasmejani in hvaležni za pogovorni večer z dvema avtorjema knjig, ki sta ju v edinstveni skupni dogodek povezali založbi Družina in Mladinska knjiga.

Pogovor, ki ga je vodila Nuša Lesar, glasbeno pa oplemenitila Eva Boto, je Festivalno dvorano napolni do zadnjega kotička. Povezovanje, sodelovanje, sočutje so bile besede, ki so postale vezivo tega večera. Osrednja tema pa še kako aktualna: iskanje miru.

Naj vam fotografije pričarajo nekaj vzdušja:

Dva svetova, ogromno skupnih točk

Dovtipom, modrostim, izkušnjam in vtisom dveh različnih svetov, ki ju predstavljata zdravnik za telo in zdravnik za dušo, a imata vseeno ogromno skupnega in sta se odlično ujela, je prisluhnilo kakih 600 ljudi.

Pri tem pa je najpomembnejše, da bodo sredstva od prodanih vstopnic darovana v plemenit namen – društvu Junaki 3. nadstropja, ki skrbi za družine otrok z rakom. Urška Kolenc, njegova predsednica, tudi sama z bridko izkušnjo hčerine smrti, je bila ob tem hvaležno ganjena.

Kako mir išče Martin Golob?

Da človek ostaja miren, je Martin poudaril pomen urejenih odnosov in sprejemanja življenjskih situacij oziroma osebnih križev. V vrtincu dnevnih obveznosti pa so pomembni cilji in urnik, da čas res dobro izkoristimo. V osebnih odnosih veliko pomeni empatija – da zaznaš bolečino drugega – ter seveda iskren in karseda poglobljen odnos z Bogom. To daje moč, zbranost, gotovost. "Miru ne moreš kupiti. To je dar. Kot vera, ljubezen in dobrota," je izpostavil: "Iščite mir v srcu in ga delite z bližnjimi."

Kako mir išče David Zupančič?

David Zupančič je, namigujoč na svoj strah pred nastopanjem, še zlasti pred 600-glavo množico, dejal, da je zelo koristno, če na tovrstne dogodke pogledaš bolj celostno. Da ni vsa pozornost usmerjena vate, ampak je vsak del celote, ki prispeva k nečemu lepemu. Kot zdravnik se počuti zelo ranljiv, njegovemu delu tudi ne manjka stresa, saj morebitne napake lahko usodno zaznamujejo ljudi, zato se v službi vedno trudi pacientom dati celega sebe.

"Bolj pomembnega kot v halji se počutim v garderobi, ko se spet preoblečem v svoja oblačila. Lahko rečem karkoli in zaradi mojih besed ne bo nihče umrl," se je med drugim pošalil s kar precej zrni resnice.

Sogovornika sta med drugim spregovorila tudi o smrti in minljivosti, s katero se pri svojem delu oba srečujeta. David Zupančič je poudaril pomen sočutja in predanosti svojemu poklicu. Spregovoril pa je tudi o vzgoji. Preverite v spodnjem videu. Še več njunih izjav pa najdete v Družininem članku.

E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.

Podprite Aleteio!

Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.

Hvala že vnaprej!

Urška Leskovšek,
urednica Aleteie Slovenija

Top 10
See More
E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.