Operacije v maternici so zelo zahtevne, zato je novica iz vatikanske bolnišnice znamenje upanja in človeške zmageV časih, ko so v ospredju predvsem negativne novice, je še toliko lepše slišati kakšno spodbudno, ki prinaša upanje. Operacija, ki so je prvič izvedli v bolnišnici Bambino Gesu v Rimu, je bila pravi čudež, s katerim so rešili še nerojenega otroka.
Read more:
Rekli so ji, da zaradi raka ne bo več mogla imeti otrok. Zdaj jih ima pet
Redka in resna bolezen
Operacija otroka, ki je bil takrat star 28 tednov, je potekala aprila. Diagnosticirali so mu namreč redko in resno obliko prirojene diafragmatične kile (CDH). Zaradi nepravilnosti diafragme lahko trebušni organi vstopijo v prsno votlino.
Operacija znotraj maternice je sicer zelo tvegana, a zdravnikom je uspelo! Dozdajšnje raziskave so pokazale, da ima otrok le 50 odstotno možnost preživetja.
Read more:
Zdravniki so napovedali, da bo deček umrl, a sveti Šarbel je imel drugačen načrt
Med operacijo ni bilo zapletov
Med operacijo, so morali zdravniki v trebuh noseče matere vstaviti fetoskop, nato vstopiti v maternico in doseči otrokova usta. Otrok je bil sicer v tej starosti dolg komaj 14 centimetrov in je tehtal približno 2,6 kilograma.
Operacija je trajala 45 minut, vmes pa ni bilo nobenih zapletov. Deset dni pozneje je pregled z ultrazvokom pokazal, da se stanje pri otroku izboljšuje.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila italijanska izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Barbara Oprčkal.
Read more:
To je Emma. Mama, ki se je borila za življenje svojega sina
Read more:
Deček brez možganov osupnil zdravnike
Read more:
Med nosečnostjo so ji odkrili tumor, a je odklonila splav