Če je Bog vsemogočen in nas ima rad, zakaj je to dopustil?Obdobje, v katerem smo se znašli, in bolezen, okoli katere se vrti naš vsakdan, sta nas privedla do temeljnega vprašanja: Zakaj Bog tega ni preprečil? Zakaj je toliko smrti okoli nas, če pa ga kličemo in ga prosimo za zaščito? Ali bi morali preprosto priznati, da nas je Bog pustil na cedilu?
Ta epidemija je gotovo eden večjih izzivov za krščansko vero. Poskušajmo poiskati vsaj nekaj odgovorov.
Read more:
Zakaj obstaja trpljenje?
Bog ni nikoli obljubil, da ne bomo spoznali, kaj sta trpljenje in smrt
Sveto pismo nas uči, da Bog ni ustvaril smrti. Ta je namreč posledica izvirnega greha. Z darovanjem svojega sina na križu je Bog smrt premagal, vendar je ni odpravil.
Smrt zato ostaja del našega življenja. Nihče ji ne more ubežati in nihče ne ve, kdaj bo prišla. Gre za dejstvo, ki mu ne moremo oporekati. Zato moramo nehati razmišljati o tem, da je nad nami božanska zaščita, ki nas bo pred smrtjo rešila.
Read more:
“Trpljenje ni pokora za grehe”
Ne glede na vse pa še vedno hrepenimo bo božanskem varstvu v težkih časih.
Zato lahko takrat, ko naše prošnje niso uslišane, začnemo dvomiti. Toda Jezus ni nikoli obljubil, da ne bomo spoznali, kaj sta trpljenje in smrt. Obljubil pa nam je odrešenje. Odrešenje naše duše in vstajenje našega telesa ob poslednji sodbi.
Naj torej sploh molimo k Bogu in ga prosimo za varstvo? Odgovor je da, vendar ga prosimo, naj nas zaščiti pred duhovno smrtjo. To je vidik, na katerega le redko pomislimo.
Avtor prispevka je Thierry-Dominique Humbrecht.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Barbara Oprčkal.
Read more:
Kako je smrt dojemala 11-letna deklica z rakom v zadnjem stadiju
Read more:
“Prejela sva globok mir, notranje veselje, da je Rožle res pri Bogu, da je srečen v nebesih”
Read more:
Smrt kot del slike našega življenja