Čeprav so opustili zdravniški poklic, so številni v času, ko jih najbolj potrebujemo, začasno spet oblekli belo haljo Pred začetkom pandemije je Bhasha Mukherjee, ki je miss Anglije postala leta 2019, kot prostovoljska opravljala delo v Indiji. Zaradi poslabšanja razmer v svoji domovini pa se je odločila, da odloži krono in nadaljuje svojo zdravniško kariero.
Read more:
Ateistični zdravnik v bolnišnici našel Boga: Rad bi pomagal do zadnjega diha
Kot je pojasnila, se je zato odločila, ker je dobivala številna sporočila kolegov iz bolnišnice, v kateri je delala. Za CNN je dejala, da se ji ni zdelo prav, da nosi krono, četudi v okviru prostovoljnega dela, medtem ko ljudje po svetu umirajo in se njeni kolegi trudijo rešiti vsako življenje.
“Želela sem se vrniti domov, želela sem se vrniti na delo. Za to sem študirala. Zdaj je idealen čas, da v teh težkih časih miss Anglije pomaga Angliji,” je še dejala.
Read more:
Duhovnik, ki je umrl zaradi koronavirusa: “Se vidimo v raju! Molite rožni venec!”
V zdravniške vrste tudi politiki in duhovniki
Miss Anglije je s tem sledila zgledu številnih drugih, ki so se v tem času prav tako odločili, da se vrnejo v bolnišnice in ponovno oblečejo belo haljo.
Med drugim sta to storila tudi Irski premier Leo Varadkar in italijanski duhovnik Alberto Debbi.
Varadkar je, preden je postal premier, že delal kot zdravnik. Poklic zdravnika je opustil leta 2013, leto preden je postal minister za zdravje. Kot poroča Irish Times, bo premier delal v tedenskih izmenah, delal pa bo na področju, ki ustreza njegovi kvalifikaciji.
Read more:
Kako je italijanski duhovnik Jezusa ponesel med ljudi
“Postelja bolnika je postala moj oltar”
Alberto Debbi se je odločil, da svoja duhovniška oblačila odloži po tem, ko so italijanske pokrajinske oblasti pozvale vse še sposobne upokojene zdravnike na pomoč. Trenutno dela v isti bolnišnici v pokrajini Modena, kot je delal, preden je vstopil v bogoslovje.
“Mislim, da je v tem težkem času trpljenja tudi to eden od načinov, da se darujemo z vsem, kar znamo in zmoremo. Ta del mojega življenja je bil v meni še vedno živ in me nagovarja, da se angažiram. Sedaj je postelja bolnika postala moj oltar,” je pojasnil.
Read more:
Koronavirus, in kje je tukaj Bog?
Read more:
Takšno je življenje v gospodinjstvu z obolelim za koronavirusom
Read more:
Babica, ki je pri svojih 95 letih premagala koronavirus