Oglejte si podobe stisk ljudi v Etiopiji, ki jo obiskuje in tam pomaga misijonar Jože AndolšekKot odmev na dan posvečenega življenja objavljamo film o sestrah, ki se imenujejo frančiškanke misijonarke Naše gospe. Pripravil ga je salezijanski misijonar Jože Andolšek skupaj s Tomažem Drumlom, Ivanom Karičem in Brankom Oraschejem. Namen je, da bi s filmskim prikazom razmer v vasi Bocchama v Etiopiji zbrali čim več sredstev za otroke sirote in otroke iz številčnih družin.
Že 21 evrov zadostuje, da je tamkajšnji otrok ves mesec preskrbljen tako s hrano kot medicinsko oskrbo in da lahko hodi v šolo.
“Ko pomagam v Etiopiji lajšati revščino, spoznavam, da je projekt Botrstvo najboljši. To mi vedno znova potrjujejo tudi moji bratje salezijanci, ki delujejo tam. Mladim omogoča izobrazbo in jih reši pred kriminalom, cesto, prostitucijo in podobnim zlom,” sporoča Andolšek. V afriško deželo, ki je kar 53-krat večja od Slovenije, se je prvič podal že leta 1984, ko je zaradi lakote tam umrlo milijon ljudi, večinoma otrok.
Podobe iz Etiopije:
S pomočjo Misijonskega središča Slovenije tako Andolšek išče botre za sirote in tiste otroke, ki prihajajo iz velikih družin. Za zdaj 1355 botrov omogoča otrokom brezplačno obiskovanje šole ter dnevno topel obrok hrane. Botrstvo vključuje mesečni prispevek 15 oziroma letni 180 evrov.
Kako postati boter?
Kdor se odloči za botrstvo, lahko na spletni strani missio.si izpolni prijavnico ali pokliče na telefon 01/300 59 50 oziroma piše na missio@rkc.si. Lahko pa se oglasi tudi po klasični pošti na naslov Misijonsko središče Slovenije, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana. Poslali vam bodo fotografijo otroka ter nekaj osnovnih podatkov o njem in njegovi družini.
Pomembna je količina ljubezni, ne velikost dela
“Ko smo prišli na vas, sem srečal starca, ki je imel po vsem telesu izpuščaje. Prosil me je za sredstva, da bi lahko obiskal zdravnika v 25 kilometrov oddaljenem mestu. V bolnišnici sester frančiškank ni nobenega zdravnika, tu so le priučeni medicinski bratje in sestre. Po dveh dneh se je mož prišel zahvalit z zdravili, ki jih je držal v rokah. Ko sva se objela, je jokal od veselja,” salezijanec Jože deli eno izmed številnih čustvenih zgodb iz Etiopije.
“Kadar smem deliti življenje z najbolj revnimi in ko doživim revščino čisto od blizu, vem, da bodo ubogi nekega dne obhajali resnično skupnost z Jezusom, to pa zato, ker so znali zares deliti. In vsak dan znova se ukvarjam z mislijo, da sem poklican, da drugemu podarim svoje življenje, kar pomeni, da svoje življenje izgubim, ter ga s tem na novo prejmem. Pri tem ni pomembno, kako veliko je to delo – kot bi rekla sv. mati Terezija –, ampak je pomembna ljubezen, s katero je delo opravljeno,” dodaja Jože Andolšek.
Read more:
Od ljudi, ki jih srečata v misijonih, se učita, da je treba pomagati nam, Zahodnjakom
Read more:
Slovenec, ki je misijonaril v kitajščini
Read more:
“Preživele bodo le misijonarske župnije, vse drugo bo propadlo”