To nedeljo bomo obhajali Nedeljo Svetega pisma. Od 26. januarja do 1. februarja 2020 pa bo v Antonovem domu na Viču v Ljubljani potekal Svetopisemski maraton z naslovom Živite kot otroci lučiSvetopisemski maraton je v Sloveniji prvič potekal leta 2007, od takrat pa se vsako leto širi in bogati. Ob celotedenskem prebiranju Svetega pisma se zvrsti več sto bralcev in še več poslušalcev.
Read more:
Ne veste, kako bi se lotili branja Svetega pisma? Ta preizkušena metoda bo zagotovo v pomoč
Bogat program
“Svetopisemski maraton je odlična priložnost, s katero želimo spodbuditi ljudi, da začnejo brati Sveto pismo. Sveto pismo je živa in dejavna beseda tudi v današnjem času. Trudimo se, da bi ponesli branje Božje besede v vsakdanje življenje,” pravi Eva Strajnar, koordinatorica svetopisemskega maratona. “Opažamo, da je v ljudeh želja, da bi Sveto pismo bolje spoznali in ga več prebirali. Organizatorji pa si želimo, da bi bila Božja beseda še bolj brana in bolj slišana.”
Vsako leto se poleg prebiranja Svetega pisma zvrsti tudi več dogodkov in bogat program. Letos bosta na odprtju svetopisemskega maratona prisotna zakonca Vilma in Dani Siter, v torek, 28. januarja, boste lahko prisluhnili Martinu Golobu, na sklepni slovesnosti pa bo spregovoril igralec Pavle Ravnohrib. Podroben program dogajanja si lahko preberete tukaj.
Read more:
Najbolj razširjena svetopisemska aplikacija na svetu zdaj na voljo tudi v slovenščini
Mini maratoni
Osrednji dogodek poteka v Ljubljani, poleg tega pa po vsej Sloveniji potekajo še t. i. mini maratoni. Ti so organizirani v različnih župnijah, pri verouku, pa tudi v nekaterih domovih za ostarele … Lani je bilo teh “mini maratonov” po Sloveniji že več kot 80. Potekajo torej povsod, kjer je mogoče, da bi Božja beseda prišla med čim več ljudi.
Novost letošnjega leta so svetopisemski mini maratoni v družinskem krogu. “Ideja zanje je prišla od samih družin, ki so se že lani začele prijavljati na maraton,” pojasnjuje Eva Strajnar. “Kot odgovor na to smo letos zanje pripravili posebna gradiva, ki jih lahko družine najdejo na naši na spletni strani.”
Read more:
Ali je smiselno odpirati Sveto pismo po naključju, z namenom, da bi našli odgovor?
Svetopisemski maraton je tako vsakoletna priložnost, da obudimo dragoceno dediščino, ki nam jo je Bog zapustil v Svetem pismu, in priložnost, da se zavemo, da na tem svetu nismo sami, kajti Božja beseda nam vselej prinaša upanje v naš vsakdan.
Nedelja Svetega pisma
Svetopisemski maraton vedno poteka v času okrog nedelje Svetega pisma. Ta bo letos 26. januarja. Njeno osrednje geslo se glasi “Pogovarjala sta se” in se navezuje na učenca iz Lukovega evangelija, ki sta se odpravila na pot v Emavs. Papež Frančišek je želel to svetopisemsko spodbudo usmeriti predvsem na mlade in na njihovo vlogo, ki jo imajo v Cerkvi.
“Bog od vsega začetka prav po besedi stopa v odnos s človekom. Prek pogovora se pletejo odnosi, gradi se zaupanje, odpravljajo se predsodki. Pogovor je tako tudi najboljši način za graditev življenjskega odnosa z Bogom,” so zapisali na spletni strani.
Vsak lahko sodeluje!
Zavod Biblično gibanje, ki oblikuje praznovanje nedelje Svetega pisma (ta je imenovana tudi nedelja Božje besede), si prizadeva, da bi vsem ljudem omogočili dostop do Svetega pisma.
Pripravil so tudi nekaj predlogov za sodelovanje pri sveti maši na nedeljo Svetega pisma. Želijo si namreč, da bi Božja beseda dosegla prav vsakogar. Saj to ni nekaj, kar bi bilo rezervirano le za duhovnike, pač pa govori vsakomur: družinam, staršem, mladim, veroučencem … Gradiva si lahko ogledate na tej povezavi.
Read more:
Posodobite svojo garderobo, ne da bi pri tem zapravili en sam evro!
Read more:
Je danes sploh še vredno biti iskren?
Read more:
Zakaj je pomembna ljubezen med sorojenci?