Če ste nadrejeni in morate nekoga popraviti, vam bo morda koristil nasvet italijanske svetniceEna izmed najzahtevnejših nalog v vsakem podjetju je položaj nadrejenega. Ta običajno pomeni, da ste pristojni za določeno število zaposlenih in ste odgovorni za to, kako delajo in izpolnjujejo svoje obveznosti.
Read more:
Veseli delavci dajo od sebe 13 odstotkov več. Zakaj?
Kdor dela, tudi greši
Neizbežno je, da zaposleni tu in tam storijo kakšno napako in ta napaka je včasih zelo velika, morda bo vanjo vključena celo kakšna stranka. Odvisno od danih razmer lahko ta napaka podjetju povzroči precejšnjo škodo in kot nadrejeni lahko zaidete v skušnjavo, da boste nad zaposlenim, ki jo je zagrešil, izgubili živce ter ga odpustili z delovnega mesta.
Read more:
Kaj naj storimo, ko nekdo kriči?
Ob pravem času in nežno
Toda nobene potrebe ni, da se popravljanje napak podrejenih konča z vašim napadom besa. Pri tem vam je lahko v veliko pomoč nasvet sv. Frančiške Ksaverije Cabrini. Sv. Frančiška sicer ni vodila podjetja, bila pa je “nadrejena”, saj je morala poskrbeti, da so njene redovne sestre živele v skladu z evangelijem in bile misijonarke Presvetega Jezusovega Srca.
Eni izmed redovnic je napisala pismo o tem, kako naj popravlja napake drugih, ne da bi jo ob tem popadla jeza, temveč z ljubeznijo.
Read more:
5 lastnosti odličnega sodelavca
Napake popravljaj ob primernem času, ne takrat, ko si razburjena ali vznemirjena, kajti takrat iz tebe ne govori Gospodov Duh, temveč čustva ali celo hudič. Ob pravem času preprosto in nežno spregovori s sestro in jo spodbudi, naj se vadi v krepostih; ves čas bodi nasmejana in nikoli ne uporabljaj žaljivih besed. Če boš to počela, bo tvoja skupnost mali raj.
Read more:
Če tudi vi ne morete pritegniti pozornosti svojih sodelavcev, poskusite takole
Ni nujno, da se iz popravljanja nekoga, ki je storil napako, razvije srdit prepir. Morda ni vedno preprosto ohraniti mirno kri, če se ta oseba ni pripravljena spremeniti, toda ljudi najlažje vodimo z zgledom.
Ko se boste naslednjič znašli v takšnem položaju, si zapomnite besede sv. Frančiške Ksaverije Cabrini in si prizadevajte, da boste napake drugih popravljali z resnično ljubeznijo.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Mojca Masterl Štefanič.
Read more:
Nekoč je bil gangster, zdaj ga v zaporih kličejo škof
Read more:
Po več letih je sin odpustil očetu. Nato jima je zmanjkalo skupnega časa
Read more:
11 zanimivosti o Baziliki svetega Marka v Benetkah