Družini je pomagal poiskati gmotno pomoč, da se je lahko soočila s svojimi težavami in izbrala življenjeNa tisoče ljudi je na medmrežju delilo fotografijo britanskega bogoslovca Davida Donaghueja iz northamptonske škofije, ki v naročju pestuje dojenčka.
To je dete, ki ga je David rešil pred splavom.
David rešuje še nerojene otroke
Ena izmed oblik služenja, ki jih David opravlja v Združenem kraljestvu, je razdeljevanje letakov z informacijami in pogovori z ljudmi pred klinikami za splave, kjer jim bogoslovec govori o vrednosti in plemeniti lepoti človeškega življenja ter si prizadeva, da bi odvrnil hudournike laži in ideoloških manipulacij, ki preplavljajo današnjo družbo v podporo kulturi odmetavanja.
Read more:
Kako se obnašati v okolju, kjer ste edini proti splavu?
Tistega dne, ko je David rešil omenjeno življenje, se je otrokova mati – dete na fotografiji zdaj kar prekipeva od življenja – na kliniki naročala na termin, ko naj bi splavili njenega nerojenega sinka. Otrokov oče se je medtem ustavil v pogovoru z Davidom.
Pomoč družini v socialni stiski
Položaj ni bil prav nič neobičajen: družina je bila revna in starša sta že imela dva otroka. Ob poplavi oglasov v podporo splavu sta sprejela težko odločitev, da bosta nosečnost prekinila, misleč, da je to prava odločitev za njuno družino. Po iskrenem in odprtem pogovoru z bogoslovcem pa si je oče premislil v zvezi s splavom, ženo prepričal, naj z nosečnostjo nadaljuje, in skupaj sta sprejela dar življenja.
Read more:
“Danes je preprosto pomembno, da poslušamo, ne da bi sodili”
David je paru priskrbel tudi gmotno pomoč; organizacija v podporo življenju zdaj družini plačuje najemnino. Iz tega se lahko naučimo, da mora kultura življenja hoditi z roko v roki s kulturo srečanja, sprejemanja in solidarnosti, da bi ne bi zapadli v dvoličnost.
David Donaghue je pred kratkim prejel diakonsko posvečenje. Molimo zanj ter za vse duhovnike in bogoslovce, da bi bili učinkoviti zagovorniki kulture življenja.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Mojca Masterl Štefanič.
Read more:
Svet novodobnega suženjstva ‒ zgodbe iz Slovenije
Read more:
Slovenski genij, ki je spremenil evropsko zgodovino
Read more:
Pokadil je toliko cigaret, da bi si lahko kupil avto