Misli svetega Maximilijana KolbejaVčasih se vprašamo: “Kako lahko najdem pogum, da bi postal svet, ko pa sem tako šibek?” Toda šibkejši ko smo, bolje je. Brezmadežna je kot “inkarnacija” Božjega usmiljenja. Če je kje duša, za katero se zdi, da ni več upanja zanjo, in se sprašujemo, kaj se bo zgodilo z njo, jo lahko Marija dvigne na raven svetosti, ki je daleč onkraj vsega, kar si lahko predstavljamo. Celo najšibkejše, ki so zašli najdlje, lahko ona reši.
Reči ji moraš: “Če sem izgubljen in grem v pekel, mi bodo drugi sledili. Toda če ti iztegneš svojo roko, lahko postanem velik svetnik in pritegnem mnoge v nebesa.”
Read more:
Podobe, ki dokazujejo, da je bila Marija tudi povsem običajna mama
Včasih dvomimo; prepogosto nam ni uspelo, da bi ostali zvesti milosti, zato mislimo o sebi, da smo nevredni prejeti Božjo pomoč. Toda prav zato nam je Bog dal našo nebeško Mater, ki ji je predal vso svojo milost, kot bi želel, da nas zaščiti pred pravičnostjo. Pokazal nam je pot; dokler hodimo po njej, lahko vedno prejmemo Božjo milost. Zato ne smemo nikoli reči, da je milost zunaj našega dosega.
Tudi če imamo na vesti težke grehe, lahko znova vstanemo. Moramo se le obrniti k Brezmadežni. Zato naj grešnik, ki je padel, s polnim zaupanjem pristopi k njej.
Ne osredotočaj svojih misli le nase. Sveti Pavel je dejal: “Vse zmorem v njem, ki mi daje moč.” Enako lahko rečemo: “Vse zmorem v njej, ki mi daje moč.” (Flp 4,13).
Prispevek je bil najprej objavljen v reviji Magnificat št. 8/2018.
Sv. Maksimilijan Kolbe († 1941), minoritski duhovnik, je širil češčenje Device Marije s tiskom in po radiu na Japonskem in v svoji rodni Poljski. V Auschwitzu je pretrpel mučeniško smrt.
Read more:
Kako papež Frančišek pojasnjuje molitev zdravamarija vrstico za vrstico
Read more:
Dve najpogostejši napaki pri molitvi rožnega venca
Read more:
Posebna žena z Gore pri Sodražici: 47 let brez hrane, Kristusove rane, zamaknjenja