Ne sprijaznite se z rekom: “Ko mama (ali oče) ni srečna, potem nihče ni srečen.”Zakonci si delijo praktično vse. Prostor, čas, življenje … Včasih pa tudi slabo voljo, čeprav jim tega v resnici ne bi bilo treba. Verjetno se je tudi vam že zgodilo, da se je partner zbudil slabe volje in ste si takoj rekli: “No, pa imamo pokvarjen dan.”
Če je oblak nad glavo vašega partnerja, potem boste zaradi dežja gotovo mokri tudi vi, kajne? Ni treba, da je tako.
Read more:
“Pri vsem, kar sem izkusila v življenju, mi težko kaj pokvari dan”
Preprečite vpliv
Najboljše, kar lahko v takem trenutku naredimo, je to, da ne dovolimo, da bi slaba volja drugega vplivala na nas.
To ne pomeni, da ne sočustvujemo ali da se vedemo, kot da partnerjeva slaba volja ni naša težava, ampak pomeni, da si za izziv postavimo, da stavek iz uvoda (srečna mama, srečna družina) ne bo veljal za nas.
Read more:
Sveto zdravilo proti prepirom pod domačo streho
Mirno reševanje brez krivde
Možu (ali ženi) tako vedno pokažite, da vam ni vseeno za njegove (ali njene) težave, hkrati pa ne dovolite, da bi vas to potrlo. S tem boste dosegli, da vašemu partnerju ne bo še težje, ker se bo počutil krivega še za vašo slabo voljo. Ko bo videl, da mu ne zamerite, ker ima slab dan, mu bo lažje in bo verjetno tudi hitreje predelal vse tisto, kar ga teži.
Če je vsaj eden v paru vesel, lahko to razmere zelo hitro obrne na bolje. Včasih je to težko, zato je v takšnih trenutkih dobro imeti pri roki seznam dejavnosti, ki vas spravijo v dobro voljo, na primer sprehod ali peka piškotov z otroki. Ni pomembno, kaj, pomembno je, da najprej poskrbite, da se boste vi dobro počutili, potem se bo uredilo tudi vse drugo.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Barbara Oprčkal.
Read more:
Znanost pravi: Prepiri s sozakoncem lahko vodijo v bolezni
Read more:
Ali lahko obstaja dober zakon brez ljubezni?
Read more:
Razmerje 80 : 20 deluje. Tudi v zakonu