Do sredine julija se bo svet vrtel v nogometno smer. Svetovno prvenstvo v Rusiji bo v teh tednih bržkone vsaj nekoliko krojilo urnik številnih družin. Predvsem moške populacije. Kaj pa naj v tem času počnejo dame in otroci?
1. Nadgradnja
Kdo pravi, da žensk nogomet ne zanima? Morda se mora(mo) moški le malce bolj potruditi in bolj potrpežljivo razložiti kak detajl, okoliščino, pravilo. Da se lepše polovice lažje vživijo. Denimo že 73-ič, kaj je to ofsajd. 😉 Dama lahko osveži in nadgradi nogometno znanje s preletom katerega od vodičev po svetovnem prvenstvu ali če se ustavi na kateri od zgodb, ki so jih mediji prepolni.
Read more:
3 strategije preživetja za ženske, ko bodo možje naslednjih 30 dni potopljeni v “fuzbal”
2. Nogometaši z druge strani
Ženske so bolj čustvena bitja. Zato jih bolj zanimajo zgodbe z obrobja. Koliko otrok ima Ronaldo, da so Messija v otroštvu sramotili zaradi nizke rasti, zdaj pa je superzvezdnik, da so Španci zamenjali selektorja dan pred prvenstvom in kaj lahko to pomeni, zakaj si je nekdo “upal” pokrižati, kaj pomeni hrumenje na tribunah, ko igrajo Islandci, zakaj Slovenije ni na prvenstvu in kdaj je nazadnje bila …
3. Otroški vrišč
Če otroci ne potrebujejo več varstva ali pa imate koga, ki se je za kakšno urico ali dve pripravljen pozabavati z njimi, je to morda idealna priložnost, da pokramljate s prijateljico, ki je že nekaj časa niste videli. Ali pa združite moči z družinskimi prijatelji: moška naj gledata nogomet, dami pa, lahko tudi z otroki, naj bosta animatorki recimo mini vrtne zabave z vodnimi balončki. Ali pa z malimi goli na sosednjem uprizorite “veliko” tekmo s prvenstva.
Read more:
Nogometni zvezdniki, ki izražajo svoje zaupanje v Božjo pomoč
4. Zemljepisna ura s sličicami
Otroke je mogoče vključiti tudi na druge načine. V zbiranje znamenitih sličic se lahko povsem potopijo. Mavrica različnih držav, udeleženk prvenstva, je lahko imeniten poligon za lahkotno učenje zemljepisa, povsem spotoma. K sodelovanju “povabite” še globus ali zemljevid in naj se nogometna učna ura začne: “Aha, dobil si napadalca Urugvaja. Veš, kje leži ta država in kakšno zastavo ima? Od kod prihaja klub, za katerega nastopa?”
5. Nogometni asi v različnih ustvarjalnih tehnikah
Če otroci gledajo tekmo ali njen del, ki jih navduši, se lahko iz tega z nekaj spodbude rodi ustvarjalna žilica. Naj vsak od otrok, morda tudi skupaj s sosedovimi, riše svoje najljubše igralce ali prizore na igrišču. Na koncu prvenstva pa se izdelke strne v razstavo ali pa jih starši odkupijo za en piškot na risbo. 🙂
Read more:
Poročila se je v nogometnih čevljih svojega najljubšega igralca
6. “Kdo ve, iz katere države prihaja …”
Otroci na primer v nižji stopnji osnovne šole so lahko tudi že sami zagreti za spremljanje nogometa. Tudi tu se lahko vključite z vprašanji o igralcih in njihovih podatkih ali pa morda celo priredite kviz med sorojenci ali sorodniki. Z obveznimi nagradami, seveda.
Read more:
Če bo Argentina svetovni prvak, se bo Messi odpravil na romanje
7. V “osami”
Obstajajo tudi gospodje, ki jim je vseeno, v kakšni družbi spremljajo nogomet. Če se torej vaš dragi ne odpravi v bar in imate morda kje še kak televizijski sprejemnik ali pa si ga lahko sposodite, ga lahko pošljete v spalnico ali katero drugo sobo. Tam bo, sicer izoliran, lahko mirno spremljal tekmo. V nekaterih družinah deluje. Preverjeno.
In, drage dame, ker prvenstvo poteka v Rusiji, so številne tekme v živo na sporedu v zgodnjepopoldanskih urah, ko bo vaš mačo morda/verjetno/predvidoma še v službi. Posnetkov pa nikoli ni tako zabavno gledati kot prenosov, zato bo bržkone kakšnega tudi izpustil.
Read more:
“Albanske ženske sem doživljala kot umetnice življenja”
Read more:
Brane Miličević je bil že klinično mrtev, videl je predor in luč
Read more:
Spoznajte prvega kardinala slovenskega rodu