Izseki člankov o zaljubljenosti in ljubezni, ki sta osrednji temi zadnje številke revije #najstKo se prebuja narava, ko sonce pridobiva svojo moč, nenadoma med najstniki opazimo (še) več parov. Kako pa par sploh nastane? Kdaj lahko rečem, da sva skupaj?
Petra Kogoj pravi: “Na zaljubljenost ne moremo vplivati – je čustvo in se zgodi samo od sebe in ne traja večno. Zato je pomembno, da se pred začetkom skupne hoje veliko pogovarjata: kakšna so tvoja pričakovanja, kakšen je namen zveze … In ko ugotovita, da želita biti skupaj, postati par, se za to tudi odločita. Ja, potrebna je jasna odločitev. Ni dovolj, da rečeš, da so se stvari pač tako izšle, eno je vodilo v drugo in postala sta par. Potrebna je konkretna odločitev: Želim biti s tabo. Bi bila moja punca? Želim biti s tabo. Bi hodil z mano?”
Read more:
Kako je sedemletnik s škatlo za čevlje našel ljubezen svojega življenja
Read more:
Obstaja osem vrst ljubezni. Katera je vaša?
In potem, ko sva uradno par? Sploh če podobnih izkušenj nimava, se hitro lahko znajdeva pred vprašanjem: Kaj naj počneva na zmenkih? “Ker obstaja toliko boljših načinov, da spoznaš osebo, s katero preživljaš svoj prosti čas, kot je gledanje filmov, nanizank ali filmčkov na Youtubu,” ponuja Lucija 30 zelo konkretnih idej, ki jih samski zlahka uporabite za druženje s prijatelji.
Read more:
Ali naj se ločim, ker v zakonu ne občutim ljubezni?
Če želiš ugotoviti, ali je vajino razmerje preveč virtualno, ti #najst ponuja vprašalnik. Rezultati ti ponujajo tudi nasvet: “Če vajina zveza obstaja predvsem na spletu, to ne pomeni nujno, da se nimata res rada. Morda le potrebujeta nekaj časa, da bosta zvezo ‘downloadala’ tudi v resnično življenje. Morda lahko pobudo za to daš ti. Začnita počasi, z majhnimi spremembami, da se bosta ob tem prijetno počutila.”
Read more:
Jezusova strastna ljubezen – revolucija za žensko srce
Kaj pa pri fantu oz. punci sploh iščemo? V anketi, ki je posodila naslov temu članku, je 17-letna Katja iz Ljubnega ob Savinji povedala: “Da stopim v zvezo, sem se odločila, ker sva se s fantom zares dobro ujela že na samem začetku, ko sva bila najprej le prijatelja. Brez težav in zadržkov sem se mu lahko odprla in mu zaupala, kar sem čutila ali me je bremenilo. Pri fantu sem iskala predvsem zaupnost in iskrenost, saj brez tega zveza tako ali tako ne deluje. Poleg tega pa sem si želela tudi dober smisel za humor, prijaznost in ljubeznivost.”
Članek je bil objavljen v tedniku Družina, št. 18.
Read more:
Slovenske volitve: od napadov na uršulinke do dirk z enim konjem
Read more:
Mož, ki je ustanovil prvo slovensko katoliško stranko
Read more:
Martin Golob – v traktorje zaljubljeni župnik, ki igra playstation, ministranti pa ga obožujejo