separateurCreated with Sketch.

V “moderni dobi” milijoni pobitih kristjanov

MAN CHILE CROSS
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Samo Pučnik - published on 07/02/18
whatsappfacebooktwitter-xemailnative

Kaj se dogaja s preganjanimi kristjani po svetu?Da se nasilje nad kristjani vedno bolj stopnjuje, nam pove podatek globalnega inštituta za preučevanje krščanstva, ki je prek opazovanja demografskih trendov in razmer ugotovil, da je bilo med letoma 2005 in 2015 po svetu umorjenih skoraj milijon kristjanov, to pomeni več kot 90.000 vsako leto.

RAQA CROSS

Delil Souleiman – AFP

Več kot 90 napadov na kristjane v Nemčiji

V Nemčiji se je v letu 2017 zgodilo več načrtonovanih napadov na krščanske simbole in verujoče. Tako je po podatkih zveznega urada za kriminalistiko med napadi prišlo celo do smrti, bilo je več poškodovanih in nekaj požarov. Kljub opozorilom nemških politikov so napadi na cerkve in druge verske ustanove vedno pogostejši.


Read more:
Kdo so najbolj preganjani verniki na svetu

Neuničljiva vera Nigerijcev kljub preganjanju

Samo na začetku tega leta je v škofiji Maiduguri zaradi nasilja islamistov umrlo 73 kristjanov. Tamkajšnji škof Oliver Dashe Doeme je opozoril, da njegovo škofijo in verujoče vedno pogosteje napada islamistična skupina Boko Haram in drugi islamski skrajneži. Na tem območju je bilo v petnajstih letih poškodovanih več kot 200 cerkva, samostanov in bolnišnic, ki jih je vodila škofija.


Read more:
Iraški nadškof rešuje preganjane kristjane

Toda kljub temu, da nigerijske oblasti ne storijo skoraj ničesar, da bi preprečile nasilje, se tamkajšnji kristjani ne predajo. Še naprej obiskujejo svete maše in aktivno sodelujejo v župnijah. “Ti ljudje so napadeni, odrinjeni na rob družbe in umorjeni zaradi svoje vere. In vendar so pripravljeni storiti vse, da pokažejo svojo zvestobo veri,” je povedal škof Doeme.

MUSLIM FULANI-CHRISTIAN-NIGERIA

PIUS UTOMI EKPEI / AFP

Mladim na Kitajskem je prepovedano obiskati cerkvene dejavnosti

Z novim zakonom, ki ureja odnos verskih skupnosti do države in velja od 1. februarja letos, je kitajska država popolnoma omejila mlade pri aktivni udeležbi na cerkvenih dogodkih. Tako država ne dovoli več duhovnih vaj in podobnih pastoralnih dejavnosti Cerkve na Kitajskem. 


CROWD
Read more:
Slovenski orjak, ki je navduševal množice


Read more:
Ženitni oglas v časopisu, ki je spremenil tok zgodovine


Read more:
Ko se življenje zdi brezupno, zmolite to molitev

E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.

Tags:
Podprite Aleteio!

Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.

Hvala že vnaprej!

Urška Leskovšek,
urednica Aleteie Slovenija

Top 10
See More
E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.