separateurCreated with Sketch.

91-letni zdravnik, ki še vedno dela. Zastonj.

LUIS SCHAPIRA
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Esteban Pittaro - published on 18/12/17
whatsappfacebooktwitter-xemailnative

Ko boste želeli vedeti, kaj je to poklicanost, se spomnite na gospoda LuisaTo je fotografija z veliko zgodbami. Luis Schapira je star 91 let. Zdravnik je že 67 let in formalno se je upokojil pred 27 leti. A še vedno vsako jutro zastonj dela v bolnišnici Hospital Fernández, eni izmed javnih bolnišnic v Buenos Airesu v Argentini.

“Ko boste želeli vedeti, kaj je to poklicanost, se spomnite na tega upokojenega zdravnika, ki prostovoljno prihaja v bolnišnico,” je o njem zapisala uporabnica Twitterja.

Vnukinja gospoda Luisa je na Twitterju videla fotografijo in komentirala: “Moj dedek. 91 let. Najboljša oseba na svetu, brez dvoma.”


BEBA SCAP
Read more:
Zdravniki so ji rekli, da ni normalna

Zgodba je zakrožila po spletu in osrednji argentinski časopis La Nación je hitro objavil intervju z njim.

“Še vedno hodim [v bolnišnico], ker ljubim medicino in javno bolnišnico. Rad se naučim kaj novega, čeprav vem, da bom delal le še nekaj let. Še vedno študiram in rad poslušam mlade, s katerimi sem se pogovarjal, ko so vstopali v svet medicine. Jutra so najlepši del mojih dni,” je povedal gospod Luis.


JACUQES FESCH
Read more:
Jacques Fesch – morilec, ki bo morda postal svetnik

Ni edini, ki se razdaja za druge

Po objavi intervjuja so se na socialnih omrežjih pojavile še druge podobne zgodbe: “Moj oče je psihiater s skoraj 86 leti, še vedno dela, zastonj, v bolnici Penna. Samo dva meseca ni delal po neki urgentni operaciji. Pravo poslanstvo,” je na Twitterju napisala uporabnica z imenom Silvina.

Druga uporabnica, Monika, se je spomnila, da je njen že pokojni oče delal isto: “Tudi moj oče je bil psihiater. Eden tistih starega kova. Umrl je 1985 z 82 leti. Bolnišnica je bila njegovo življenje.”

Zdravnike, zaljubljene v svoje delo, ki so se po upokojitvi odločili pomagati, ker njihova leta dela, znanja in izkušenj še lahko dajo sad, lahko najdemo povsod po svetu. Zdi se, da imajo ljubezen do poklica zapisano v svoji duši.

 

Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila brazilska Aleteia. Prevedla in priredila Maja Pintarič.

E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.

Tags:
Podprite Aleteio!

Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.

Hvala že vnaprej!

Urška Leskovšek,
urednica Aleteie Slovenija

Top 10
See More
E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.